На сьогоднішній день багато держав входять в альянс під назвою Європейський Союз. У багатьох з них було прийнято використовувати євро в якості головної платіжної одиниці, проте деякі країни донині використовують свою нацвалюту і поки не планують переходити на EUR. Туристам, які відправляються в ці країни, буде корисно дізнатися, як виглядають і скільки коштують ті чи інші валюти. Євро є популярною резервною валютою нарівні з доларом, фунтом стерлінгів, швейцарським франком, китайським юанем і японською єною.
Країни зі своєю національною валютою
До них відносяться Великобританія, Данія, Швеція. Вони не переходять на єдину валюту, так як на референдумах велика частина населення проголосувала проти EUR. У цих країнах досить великий рівень безготівкових розрахунків, тому туристам знадобляться банківські картки, якими вони можуть скрізь розрахуватися. У Болгарії в обігу перебуває лев, який з 2002 року прив'язаний до євро. Такий зв'язок потрібен для стабілізації місцевої валюти, це буде корисно при подальшому переході Болгарії на євро. Майже 75% болгар проголосували проти введення євро, тому поки країна відмовилася на невизначений термін від переходу на євро.
Високими економічними показниками володіє Польща. Вона до цих пір користується своєю місцевою валютою - злотим. Поки перехід на євровалюту відкладається, тому що поляки не підтримують цю ідею. З такої ж причини місцеву валюту використовує Чехія. Її уряд поки не збирається впроваджувати євро. В Угорщині використовується форинт. На думку комісії ЄС країна поки не готова вступити в єврозону, оскільки вона не виконала всіх умов. Румунія більше, ніж інші країни Європи, була готова перейти на євро, але поки там використовується румунський лей. Можливо, країна перейде на євро в 2024 році. Також оптимістичний настрій в цьому аспекті має і Хорватія, поки там розплачуються хорватською куною.
В яких країнах використовують євро?
Сьогодні в 19 з 28 країн ЄС євро зуміла замінити національну валюту. Крім того, євро використовують ще 9 країн, включаючи Хорватію, Норвегію, Швейцарію, Андорру, Ватикан, Чорногорію. Будь-яка країна в складі ЄС може увійти до єврозони, головна умова - відповідність Маастрихтським критеріям. Як тільки країна введе в обіг євро, то вона буде готова для євроінтеграції і подальшого розвитку в даному напрямку.
Історичні відомості про деномінацію
У світовій історії економіки не раз траплялися кризи і застої, але найбільша деномінація трапилася в 1946 році в Угорщині. У повоєнні роки інфляцію було неможливо стримувати, тому валюта знецінилася на 400% за добу. У той період грошовою одиницею країни були пенге, а найбільшою банкнотою - секстильйони. Уряд зміг запобігти подальшій девальвації і замінив пенге на форинти.
Де можна купити або продати євро в Україні?
У нашій країні національною валютою є гривня, тому ніякі розрахунки в EUR не проводяться. В Україні представлено чимало банків, обмінних пунктів, приватних обмінників і чорних ринків, в яких можна купити або продати євровалюту, якщо ви зібралися в Європу. Щоб зробити це без черг, документів і третіх осіб, звертайтеся в мережу обмінників КІТ Груп, які розташовані в усіх обласних центрах країни. На сайті компанії можна відстежити актуальний курс онлайн, вивчати крос-курси, користуватися валютним калькулятором, дізнаватися цікаву інформацію про фінанси, а також забронювати будь-яку суму за потрібним курсом на годину, щоб приїхати в найближчий офіс і отримати гроші. Багато наших обмінників працюють цілодобово для зручності клієнтів.